داستان جالب "رقابت یک برنامه نویس و یک مهندس "

 

یک برنامه‌نویسو یک مهندس در یک مسافرت طولانى هوائى کنار یکدیگر در هواپیما نشسته بودند.
 مهندس رو به برنامه‌نویس کرد و گفت: مایلى با همدیگر بازى کنیم؟

 

برنامه‌نویس که می‌خواست استراحت کند محترمانه عذر خواست و رویش را به طرف پنجره برگرداند و پتو را روى خودش کشید. مهندس دوباره گفت: بازى سرگرم‌کننده‌اى است. من از شما یک سوال می‌پرسم و اگر شما جوابش را نمی‌دانستید ۵ دلار به من بدهید. بعد شما از من یک سوال می‌کنید و اگر من جوابش را نمی‌دانستم من ۵ دلار به شما می‌دهم.

برنامه‌نویس مجدداً معذرت خواست و چشمهایش را روى هم گذاشت تا خوابش ببرد. این بار، مهندس پیشنهاد دیگرى داد. گفت: خوب، اگر شما سوال مرا جواب ندادید ۵ دلار بدهید ولى اگر من نتوانستم سوال شما را جواب دهم ۵٠ دلار به شما می‌دهم. این پیشنهاد چرت برنامه‌نویس را پاره کرد و رضایت داد که با مهندس بازى کند.

مهندس نخستین سوال را مطرح کرد: «فاصله زمین تا ماه چقدر است؟
» برنامه‌نویس بدون اینکه کلمه‌اى بر زبان آورد دست در جیبش کرد و ۵ دلار به مهندس داد. حالا نوبت خودش بود.

برنامه‌نویس گفت: «آن چیست که وقتى از تپه بالا می‌رود ۳ پا دارد و وقتى پائین می‌آید ۴ پا؟
» مهندس نگاه تعجب آمیزى کرد و سپس به سراغ کامپیوتر قابل حملش رفت و تمام اطلاعات موجود در آن را مورد جستجو قرار داد. آنگاه از طریق مودم بیسیم کامپیوترش به اینترنت وصل شد و اطلاعات موجود در کتابخانه کنگره آمریکا را هم جستجو کرد. باز هم چیز بدرد بخورى پیدا نکرد. سپس براى تمام همکارانش پست الکترونیک فرستاد و سوال را با آنها در میان گذاشت و با یکى دو نفر هم گپ (chat) زد ولى آنها هم نتوانستند کمکى کنند.

بالاخره بعد از ۳ ساعت، برنامه‌نویس را از خواب بیدار کرد و ۵٠ دلار به او داد. برنامه‌نویس مودبانه ۵٠ دلار را گرفت و رویش را برگرداند تا دوباره بخوابد. مهندس بعد از کمى مکث، او را تکان داد و گفت: «خوب، جواب سوالت چه بود؟» برنامه‌نویس دوباره بدون اینکه کلمه‌اى بر زبان آورد دست در جیبش کرد و ۵ دلار به مهندس داد و رویش را برگرداند و خوابید …

/ 12 نظر / 48 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ساشا

دهنت سرویس[قهقهه][قهقهه][خنده][ماچ][قهقهه][قهقهه]

محمدی

اینو قبلا شنیده بودم ولی عیبی نداره این دفعه یه فرقی با دفعه قبل داشت چون خوندمش![نیشخند]

سما52

سلام داداشی خوبی ممنون عید شما هم مبارک راستی از کجا دونستی من سیدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟[پلک]

سمانه

خیلی توپ بود[قهقهه]

غریبه

سلام venome میخاستم بگم با فوتوشاپ بیشتر کار کن. عکست تابلو میزنه[خرخون]